بارگیری صفحه

ایر فرایر Air Fryer

ایر فرایر

تعمیر انواع سرخ کن های بدون روغن یا ایر فرایر Air Fryer

(ایر فرایر) Air Fryer

تعمیر سرخ کن بدون روغن یا ایر فرایر Air Fryer

سرخ کن بدون روغن

ایرفرایر چگونه کار می کند :

این دستگاه ها که به سرخ کن های بدون روغن معروف هستند و توسط المنت تابشی و فن کانوکشن سبب ایجاد هوای گرم و گردش آن در داخل ظرف پخت غذا می شود به همین خاطر چون مواد غذایی با هوای گرم پخته می شوند به این دستگاه هواپز می گویند ، این دستگاه از لحاظ کیفیت پخت گزینه بسیار مناسبی است برای افرادی که به سلامتی خوش اهمیت می دهند به این دلیل که امواج مضر ندارد و برای پخت به روغن نیازی نیست و رنگ و بو و طمع غذا را حفظ می کند .

سرخ کن بدون روغن فیلیپس

سرخ کن بدون روغن یا ایر فرایر air fryer  دستگاهی است که با ایجاد جریان جابجایی حرارتی از طریق فن بکار رفته در آن منجر به پخت انواع غذا های مرسوم می شود. در این نوع هواپز از یک ظرف فلزی با روکش تفلون و پایه سیلیکونی یا چوبی استفاده شده است. دلیل نامگذاری هواپز وجود المنت حرارتی با توان حدود 1200 وات در کنار فن است که از این طریق مواد خام غذایی پخته می شود. مزیت استفاده از هواپز نسبت به دیگر وسایل برقی همانند سرخکن استفاده کم از روغن بوده زیرا سرخکن به مقدار زیادی روغن برای پخت مواد نیاز داشته که این روغن برای مصارف بعدی به مرور رنگ تیره ای به خود می گیرد اما این وسیله از روغن به مراتب کم تری بهره می‌برد. هواپز برقی از دو نشانگر زمان و دما روی پانل خود بهره می برد که آنچه مشخص است دما پخت غذا و زمان آن را با استفاده از تایمر مکانیکی( زنگوله دار) تنظیم می کند.

در قسمت زیر دستگیره این دستگاه از یک میکروسوئیچ ایمنی به منظور قطع و وصل جریان برق استفاده شده است. از المنت تابشی-حرارتی بعنوان مهم ترین بخش هواپز استفاده شده است این المنت توانی در حدود 1200 وات دارد. همچنین از یک موتور فن القایی به منظور عبور جریان حرارتی در داخل محفظه پیرکس دستگاه استفاده شده است. مدار هواپز در شکل زیر آمده است.

ایر فرایر

تعمیر انواع سرخ کن بدون روغن یا ایر فرایر Air Fryer:

ایر فرایر فیلیپس

ایر فرایر فیلیپس

 

قطعات  air fryer :

قطعات مورد استفاده در هواپز برقی در جدول زیر آمده است.

میکرو سوئیچ ایمنی دستگیره
ترموفیوز حداکثر تا دمای 250 سانتی گراد
ترموستات 208 درجه سانتی گراد
تایمر زنگوله دار( مکانیکی)
المنت تابشی 1200 وات
موتور فن القایی قطب چاکدار 15 وات
لامپ خبر سبز رنگ
لامپ خبر قرمز رنگ
ظرف پیرکس مخصوص قرار گر فتن غذا در آن

 

در ادامه تصویر قطعات مورد استفاده در تعمیر هواپز نشان داده شده است :

برد الکترونیکی :

در مدل های دیجیتالی از یک برد الکترونیکی برای کنترل عملکرد دستگاه هواپز بهره می برند . در این مدل از هواپزها یک عدد برد تغذیه و یک عدد برد صفحه نمایش و صفحه کلید وجود دارد که توسط یک کابل فلت به یکدیگر متصل می گردند.

برد ایر فرایربرد تغذیه ایر فرایر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فن مخصوص هواپز :

این نوع فن ها که تحمل حرارتی بالایی دارند با استفاده از پروانه فلزی هوای گرم را در داخل پیرکس به حرکت در می آورند و همچنین با استفاده از پروانه دوم سیم پیچ فن و قطعات الکتریکی که در قسمت درب هواپز نصب شده اند را خنک می کند.

فن هواپز

فن ایر فرایر

پروانه خنک کننده و پروانه هدایت کننده هوای گرم :

این پروانه های فلزی که بروی فن نصب می گردند برای گردش هوای گرم در ظرف پیرکس و همچنین خنک کردن قطعات الکتریکی در قسمت درب بالایی دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

پروانه فن ایر فرایرپروانه فن ایر فرایر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لامپ پخت (المنت) :

در هواپزها از دو نوع المنت پیرکس و المنت فولادی برای ایجاد حرارت و پخت مواد غذایی استفاده می گردد

المنت ایر فرایر المنت ایر فرایر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تایمر کوکی زنگوله دار :

در هواپز هایی که برد الکتریکی ندارند برای روشن کردن دستگاه و انتخاب مدت زمان پخت از تایمرهای کوکی استفاده می گردد که جریان الکتریکی قطعات رو قطع و وصل می کند.

تایمر هواپز

تایمر زنگوله دار

 

 

 

 

 

 

 

 

لامپ نشانگر(لامپ خبر) :

برروی دستگاه هواپز از چند لامپ رنگی برای نشان دادن وضعیت دستگاه و روشن و خاموش بودن المنت و اتمام برنامه پخت استفاده می گردد.

لامپ نشانگر هواپز

ترموستات هواپز : 

بر روی دستگاه های معمولی و بدون برد الکترونیکی برای انتخاب دمای پخت و کنترل دمای محفظه آن از ترموستات های بی متالی استفاده می شود که از طریق ولوم روی قاب قابل تنظیم می باشد.

ترموستات هواپز

 

 

 

 

 

 

 

میکروسوییچ :

برای قطع جریان الکتریکی در زمان باز کردن درب موجب خاموش شدن المنت و فن شده و از مصرف بیهوده جلوگیری کرده و مانع از آسیب به شخص استفاده کننده می گردد.

میکروسوییچ هواپز

 

 

 

 

 

ترموفیوز :

برای جلوگیری از آسیب به برد الکترونیکی و یا قطعات الکتریکی دستگاه هنگام داغ شدن بیش از حد دستگاه از فیوزهای حرارتی استفاده می گردد تا در مواقع اضطراری عمل کرده و مانع از آسیب جدی به دستگاه گردد.

 

مدار الکتریکی سرخ کن بدون روغن ایر فرایر Air Fryer :

مدار ایر فرایر

 

بررسی عیوب و تعمیر سرخ کن بدون روغن یا ایر فرایر Air Fryer

(سوالات متداول):

1_  چراغ کوچک نشانگر روی دستگاه روشن می شود و فن دستگاه کار می کند اما لامپ پخت روشن نمی شود.

در صورتیکه چراغ نشانگر روشن شود و فن دستگاه کار کند اما لامپ پخت روشن نشود به این معناست که لامپ پخت سوخنه و باید عوض شود ، در آزمایش المنت از طریق مولتی متر دیجیتالی این مقدار مقاومت در حالت سالم باید در حدود 40-30 اهم باشد در غیر اینصورت لامپ پخت(المنت تابشی) معیوب است.

2_ دستگاه روشن شده و شروع به کار می کند اما خیلی زود لامپ پخت خاموش می شود و غذا نمی پزد.

در صورتیکه دستگاه روشن شده و شروع به کار می کند اما خیلی زود لامپ پخت خاموش شود ایراد از فن کانوکشن و یا ترموستات کنترل دماست که سبب می شود دما به سرعت بالا رفته و زود خاموش شود و یا دمای اشتباهی را گزارش و المنت تابشی را خاموش نماید.

3_ دستگاه روشن شده و شروع به کار می کند اما فن شروع به کار نمی کند.

اگر فن هواپز یا air fryer سوخته و یا گریپاژ کرده باشد علت این موضوع است و باید فن تعویض گردد.

4_ دستگاه اصلا روشن نمی شود و شروع به کار نمی کند.

هرگاه دستگاه روشن نشود مشکل از سیستم تغذیه و پریز برق و دوشاخه و ترمینال و تایمر و در نهایت برد دستگاه می باشد.

نکته 1:سرویسکاران عزیز دقت داشته باشید در هنگام تعمیر حتما علت اصلی خراب شدن قطعات را بررسی و نسبت به رفع آنها اقدام نمایید تا منجر به آسیب دوباره قطعات نگردد.

نکته 2: در صورتیکه متخصص و یا نماینده تعمیر دستگاه هواپز نیستید از باز کردن دستگاه خودداری کنید تا از خسارت های احتمالی و آسیب های بیشتر به دستگاه جلوگیری شود.

برای مشاهده فیلم آموزشی نحوه باز کردن و تعمیر کردن هواپز بر روی لینک زیر کلیک کنید

مشاهده فیلم آموزشی تعمیر سرخ کن بدون روغن (ایر فرایر) Air Fryer

برای تعمیر هواپز و یا خرید قطعات انواع هواپز به شعبه کرج مراجعه و یا دستگاه خود را با تیپاکس یا پست به آدرس پایین ارسال نمایید تا برای شما تعمیر و دوباره ارسال گردد و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه با شماره ثابت 02632551969 و شماره همراه 09126154506 تماس بگیرید.

تعمیر سرخ کن های بدون روغن فیلیپس و نینجا و کنوود و تفال و دسینی و نیولایف و بوش و بلک اند دکر و همیلتون و زولینگن و روبن و گوسونیک و عرشیا و امپریال و توربو ویو و مکسی و جیپاس وهانوور و مگا و رومانتیک و الکترا و دوو و هاردستون و دلمونتی و فوما و سانی و مایسان و فلر و نیما و سارینا و بومن و ویداس و سوئیس هوم و سنکور و سون استار و نیولند و سورپرایز و دلوکس و اوریکس و وایت مور و کرافتون و تاور و آلونسا و تیگر برندها پذیرفته می شود.

توجه توجه

اگر در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی تخصص ندارید توصیه می کنم به هیچ عنوان درب دستگاه را باز نکنید چون دستگاه ایر فرایر با ولتاژ تغذیه 220 ولت کار می کند و دمای کاری بالایی دارند و در صورت رعایت نکردن نکات فنی در هنگام باز و بسته کردن و تعمیر دچار اتصال بدنه شده و می تواند موجب برق گرفتگی شدید و خسارت های جبران ناپذیر برای شما عزیزان گردد.

تعمیر ایر فرایر خود را به تکنسین های متخصص ما بسپارید و از خدمات بی نظیر ما لذت ببرید  

ارتباط با ما :

www.fanvaherfe.com

آدرس نمایندگی مرکزی :

البرز _ کرج – عظیمیه _ پل آزادگان _ ابتدای خیابان مطهری لاین کند رو _ بین شاهد ۲ و سلمانی ساوجی _  پلاک ۹۰۱ _ ساختمان کوروش _ طبقه۴ _ واحد ۱۲ _ مجتمع فن و حرفه

تلفن : 02632551969

در تلگرام و واتساپ و پیام رسان ایتا نیز می توانید با شماره زیر ارتباط برقرار نمایید.

همراه : 09126154506

نوشته قبلی

محلول شستشوی سیکل تبرید(محلول فلاشینگ)

نوشته بعدی

اسپرسوساز و تعمیرات تخصصی اسپرسوساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + سه =

سبد خرید

آدرس ما

کرج ، عظیمیه ،پل آزادگان ، ابتدای خیابان مطهری ، لاین کند رو ، نبش خیابان سلمانی ساوجی ، پلاک 901 ، ساختمان کوروش ، طبقه 4 واحد 12

تلفن ثابت 02632551969

تلفن همراه 09126154506

کدپستی 3149649851